Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Sekvoje, Sekvojovce, Metasekvoje a Ginko

   

Metasekvoja čínska Metasequoia glyptostroboides

Metasekvoja čínska je jedným z mála stromom, ktorý rástol v období druhohôr a treťohôr Jedná sa o opadavý ihličnan z čeľade tisovcovitých Taxodiaceae. Tento vysoký strom je jednoduchý na pestovanie, veľmi rýchlo rastie, má krásny štíhly kužeľovitý tvar. Dorastá do výšky 25-30 m. Za prvých 15 rokov dorastie do výšky 10-15 m. Vzhľadom tomu, ako rýchlo rastie sa dá skvelo využiť do vetrolamov, alebo opadavého vyššieho živého plota, od ktorého ale nečakajte nepriehľadnosť, ale originalitu. Vzhľadovo sa jedná o veľmi zaujímavý strom. Jeho svetlozelená svieža farba je žiarivá a kontrastuje s hnedočervenú farbou borky kmeňa. Borka (kôra) kmeňa sa lúpe v jemných podlhovastých pruhoch. Ihlice sú mäkké, krátke, majú výraznú stredovú žilku a rastú v dvoch radoch. Na jeseň sa ihličie farebne mení do medenej farby so zlatým nádychom. Potom ihlice opadávajú. Šišky Metasekvoje sú veľké 2-2,5 cm.

Ako na metasekvoje

Základné informácie
Pestovanie metasekvojí

  

Ginko dvojlaločné Ginkgo biloba

Ginko patrí medzi najstaršie stromy na našej planéte. Vyznačuje mimoriadnou odolnosťou voči klimatickým podmienkam a prírodným živlom, vrátane ohňa, niekoľko z nich prežilo výbuch atómových bômb v Japonsku. Je to jediný žijúci zástupca rastlinného druhu, ktorý bol donedávna považovaný za vyhynutý. Zostal prakticky nezmenený viac ako 150 miliónov rokov. Dosiahne výšku až 30 metrov a šírky 9 metrov, rastie pomaly a existujú rôzne variety, zakrpatené, previsnuté alebo s rôzne tvarovanými a sfarbenými listami. Za milióny rokov svojej existencie získal tento strom imunitu proti škodcom ani chorobám. Pestovanie je jednoduché, prospieva vo väčšine druhov pôd, najradšej má priepustnú, ílovitú hlinu a stanovište chránené pred vetrom.

Ako na ginko

Základné informácie
Pestovanie ginka
Využitie ginka

Naše rady do záhrady

Ihličnany v záhrade
Záhrada bez chémie

načitavanie...

Filter produktov