Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

27.12.2019 Pestovanie ginka

<p>Pestovanie ginka je jednoduch&eacute;, prospieva vo v&auml;č&scaron;ine druhov p&ocirc;d, najrad&scaron;ej m&aacute; priepustn&uacute;, &iacute;lovit&uacute; hlinu a stanovi&scaron;te chr&aacute;nen&eacute; pred vetrom.</p>

Dobre zakorenené rastliny sú odolné proti suchu a zvládajú aj mestský znečistený vzduch. Znášajú tiež pôdu utlačenú a chudobnú na živiny, ďalší dôvod na pestovanie v mestách. Tieto stromy sú buď samčie alebo samičie. Ale len samčie rastliny sú vhodné do záhrad a blízkosti domov, pretože plody samičích stromov môžu nepríjemne zapáchať.

Ginko rastie pomaly, priemerne 30 cm za rok, a to v období od konca mája do konca augusta. Rast je nerovnomerný, jeden rok vôbec nerastie a druhý rok môže vyrásť aj o 1 meter. Podľa výsledkov analýz to zrejme vôbec nesúvisí s vodným režimom alebo dostatkom živín.

 

Strom začína plodiť vo veku 35 rokov .Pohlavie stromov je možné určiť, pretože samičie stromy majú takmer horizontálne vetvy a hlboko vykrajované listy, zatiaľ čo samčie vetvy zvierajú s kmeňom ostrejší uhol a listy sú vykrajované menej (ale nie vždy je to úplne zrejmé). Vetvy samčích stromov sa môžu vrúbľovať na samičie (a naopak) a tak zaistiť tak oplodnenie. Stromy sa môžu dožiť až dvetisíc rokov.

Premýšľate nad výsadbou ginka vo vašej záhrade?
Pozrite si našu ponuku

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím