Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Skalníky, Heuchery a Imelovník

  

Skalníky sú nenáročné dreviny, ktorým vyhovuje najmä chudobné, priepustné pôdy na plnom slnku. Znášajú pomerne dobre pôdy humózne, ťažké a ílovité, v ktorých ale vyžadujú dobrú drenáž pred výsadbou. Sú ideálnou drevinou všade tam, kde sa ostatným drevinám nedarí. Skalníky dobre znášajú rez a sú ideálnou pôdopokryvnou drevinou.

Heucherelly je stálozelené, kvitnúce trvalky vyšľachtené krížením druhov Heuchera x Tiarella. Počiatky šľachtenia druhu je vo Francúzsku v roku 1912, kedy Emile Lemoinevá vytvorila sterilný hybrid medzi Heuchera x brizoides a Tiarella cordifolia. Najlepšie rastú v o tieni alebo v čiastočnom tieni, kedy majú najsilnejšie farby. Mrazuodolné sú až do – 34 C. Heucherely vytvárajú rastom malé  farebné kopce o výške 20 - 60 cm.. Uprednostňujú dobre odvodnené organické pôdy a pravidelné zavlažovanie. Majú málo škodcov a chorôb, ak sa pestujú v dobrej pôde v správnych podmienkach a každé tri až štyri roky sa rozdelia. Často sa v záhradách sadia do veľkých kontajneroch na rozjasnenie tienistých lokalít.

načitavanie...

Filter produktov