Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Jarabina a Lipa

Lipa je významným úžitkovým stromom. Cukornatosť nektáru je 33 - 71%, mednatosť až 1 200 kg/ha. Poskytuje aj medovicu a menej peľu. Lipa je jednou z najlepších včelárskych rastlín. Lipový med patrí medzi celkovo najlepšie medy, a je to jeden z domácich jednodruhových medov. Lipový med má svetložltú farbu, v kombinácii s lipovou medovicou až oranžovožltú, je číry, má lahodnú, príjemnú chuť, voňavú arómu lipového kvetu, až vanilky. Ťažko kryštalizuje, jemnozrnne. Ide o med s vysokou enzymatickou aktivitou. Pôsobí proti nachladeniu v zime, horúčkam, má protizápalový účinok, pôsobí pri liečbe akútnych aj chronických zápaloch horných dýchacích ciest, prieduškovej astme, zápaloch krku, nosných dutín, priedušiek, pri angíne, podporuje vykašliavanie a potenie. Zlepšuje metabolizmus, detoxikuje. Má diuretický účinok a pre vysoký obsah antibiotických látok sa používa na liečenie močových ciest, reumatických ochorení. Pôsobí lokálne antisepticky (septické rany, popáleniny), antispazmaticky, sedatívne, odstraňuje nespavosť. Použitie pri liečbe neurózy a migrény. Je veľmi vhodný s lipovým čajom, jeho aróma sa veľmi dobre spája s bylinnými čajmi.

Jarabinový med je takmer oranžový, má prenikavú vôňu ako jarabinové kvety. Plodmi sa živia vtáky, vyrába sa z nich alkoholický nápoj „jarabinka“ a používa sa v ľudovom liečiteľstve. Je to jeden z najbohatších tuzemských zdrojov vitamínu C, niekedy sa preto jarabine hovorí „pomaranče severu“, no za surova sú pre obsah kyanovodíka plody nejedlé.

načitavanie...

Filter produktov