Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Dreviny a rastliny vám doručíme aj vlastným rozvozom,  nepoškodené vo výbornom stave.

Jarabina a Lipa

Lipa je významným úžitkovým stromom. Cukornatosť nektáru je 33 - 71%, mednatosť až 1 200 kg/ha. Poskytuje aj medovicu a menej peľu. Lipa je jednou z najlepších včelárskych rastlín. Lipový med patrí medzi celkovo najlepšie medy, a je to jeden z domácich jednodruhových medov. Lipový med má svetložltú farbu, v kombinácii s lipovou medovicou až oranžovožltú, je číry, má lahodnú, príjemnú chuť, voňavú arómu lipového kvetu, až vanilky. Ťažko kryštalizuje, jemnozrnne. Ide o med s vysokou enzymatickou aktivitou. Pôsobí proti nachladeniu v zime, horúčkam, má protizápalový účinok, pôsobí pri liečbe akútnych aj chronických zápaloch horných dýchacích ciest, prieduškovej astme, zápaloch krku, nosných dutín, priedušiek, pri angíne, podporuje vykašliavanie a potenie. Zlepšuje metabolizmus, detoxikuje. Má diuretický účinok a pre vysoký obsah antibiotických látok sa používa na liečenie močových ciest, reumatických ochorení. Pôsobí lokálne antisepticky (septické rany, popáleniny), antispazmaticky, sedatívne, odstraňuje nespavosť. Použitie pri liečbe neurózy a migrény. Je veľmi vhodný s lipovým čajom, jeho aróma sa veľmi dobre spája s bylinnými čajmi.

Jarabinový med je takmer oranžový, má prenikavú vôňu ako jarabinové kvety. Plodmi sa živia vtáky, vyrába sa z nich alkoholický nápoj „jarabinka“ a používa sa v ľudovom liečiteľstve. Je to jeden z najbohatších tuzemských zdrojov vitamínu C, niekedy sa preto jarabine hovorí „pomaranče severu“, no za surova sú pre obsah kyanovodíka plody nejedlé.

načitavanie...

Filter produktov

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím