Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Tisy, Torreya a Ostrolistec

  

Tis je obľúbeným kríkom pre výsadbu v záhradách. Z ihličnanov má najtmavšie sfarbenie, a tak dobre vyniká v kompozícii s inými drevinami. Zvlášť pekne tisy vyzerajú v jesennom období, kedy sa okolo semien vytvára dužinatá červený obal - miešok. Výhodou tisu je aj veľká tolerancia k zatieneniu . Z európskych drevín znáša tieň najlepšie. S obľubou sa využíva pre strihané živé ploty. Ďalšou výhodou je výborná regenerácie aj na starom dreve, dobre znáša aj hlboký omladzovací rez. Vďaka pomalým prírastkom sa z tisov úspešne tvarujú živé zelené sochy - topiary.

Tis sa hodí aj na pestovanie ako solitér či do skupinových výsadieb. V našej ponuke je bohatý sortiment druhov. Zatiaľ čo niektoré rastú do výšky, iné zas rozrastajú skôr do šírky a ďalšie vynikajú svetlejším sfarbením ihličia (tie je vhodné vysádzať na miesta s dostatkom slnka). Zakrpatené druhy sa kombinujú s inými drevinami, či sa používajú v prírodne ladených skalkách. Tisy sa hodia ako aj ako podrast pod vyššími stromami. Tmavé ihličie tisov vytvára vhodné pozadie pre nižšie farebne kvitnúce kríky a trvalky.

Stromy majú korunu rozložitú, guľovitú či kužeľovitú. Kôra tisov je červenohnedá, šupinatá, ihličie dlhé jeden až štyri centimetre, usporiadané špirálovito v dvoch radoch. Vo vetvách i listoch chýbajú živicové kanáliky a tisy preto pri poranení neronia živicu. Tis má tiež svoje miesto v čínskej medicíne a homeopatii

načitavanie...

Filter produktov