Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Dreviny a rastliny vám doručíme aj vlastným rozvozom,  nepoškodené vo výbornom stave.

Araukária, Kryptoméria a Wollemia

  

Ihličnatý , vždyzelený strom, rastie bez väčších zmien po dobu okolo 150 miliónov rokov, ide o živú fosíliu z dôb dinosaurov. Vyskytuje sa v centrálnom Čile a na západe centrálnej Argentíny , kde rastie na svahoch Ánd v nadmorskej výške zvyčajne od 1000 do 1600 m. Najviac mu vyhovujú vlhké, mierne kyslé pôdy. Stromy sa môžu dožiť vysokého veku, je zdokumentovaný exemplár vysoký 50 m, s hrúbkou kmeňa 223 cm a s 834 letokruhmi . Za priaznivých podmienok sa môže dožiť až 1000 rokov. Dokáže odolať mrazom až do -18 ° C, v zábale i viac. Araukária poskytovala pre miestne obyvateľstvo drevo na stavebné účely, sťažne na plachetnice, na kúrenie a využívala sa jej živica na lekárske účely. Jej semená sú vhodné na konzumáciu, počas dlhých zimných období boli pre miestnych obyvateľov hlavným zdrojom sacharidov.

načitavanie...

Filter produktov

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím