Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Malinojahoda a Malinoostružina

  

Malinojahoda  Rubus illecebrosus

Červeno plodný, tŕňový, mrazuvzdorný druh maliny, ktorý pôvodne pochádza z Japonska, populárny tiež v niektorých európskych krajinách, ako je napr. Litva. Dorastá do výšky 1,5 m. Produkuje veľké 3 cm červené plody, ktoré sa podobajú jahodám, hodnotenie chute ovocia je rôzne, pre niekoho sladké a chutné, pre iného nevýrazné a sladkokyslé a niekomu chutí ako ovocie moruše. Vhodné je na priamy konzum alebo do dezertov. Nenáročná na pestovanie, dobre rastie aj v polotieni a hodí sa aj ako podsadba pod stromami.  Malinojahoda prezimuje v koreňoch, jej horná časť na jeseň odumiera a na jar opäť rašia nové výhony. Plody dozrievajú v priebehu júla a augusta.

 

Malinočernica - Tayberry  Rubus fruticosus x idaeus

Kríženec pochádzajúci z Anglicka. Rastlina má bujný rast, preto je vhodné k nej umiestniť oporu. Dorastá do výšky 4 m. Plody sú sladké, šťavnaté, majú tmavo červenú farbu a hodia sa k priamemu konzumu, na výrobu štiav alebo do dezertov. Odolná, nenáročná na pestovanie, netrpí škodcami ani chorobami. Sadí sa na slnečné stanovište, do dobre odburinenej pôdy s prídavkom kompostu. Na zimu sa odporúča prikrytie koreňov. Tmavo purpurové  až 4 cm veľké plody dozrievajú od konca júna do augusta. Rez sa vykonáva každoročne po zbere, odstraňujú sa slabé a prebytočné výhony, dvojročné odstraňujú hneď nad zemou, jednoročné sa skrátia o 1/3. Ponecháva sa iba 6 - 8 výhonov, ktorým sa na jar skracujú vrcholky.