Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Važenný zákazníci, expedujeme aj cez zimné obdobie, dostupnosť niektorých druhov bude však do marca obmedzená. V ponuke budú nové a jedinečné druhy rastlín.

Rastliny balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Juka a Plamienok

  

Juka je zaujímavá, celoročne zelená rastlina, ktorá svoje okolie skrášľuje celoročne, pretože si zelenú farbu udržiava vo všetkých ročných obdobiach. Pekný pohľad poskytuje v zime, kedy sa kučeravé vlákna vyčnievajúce pozdĺž listových okrajov lesknú pod vrstvou námrazy. Mimoriadne pekná je v čase kvitnutia - to sa nad každou ružicou objavia silné vzpriamené, až 2 m vysoké kvetné stonky s previsnutými, asi 5 cm veľkými krémovými kvetmi v tvare zvončeka alebo konvalinky. Jednotlivých kvetov je veľa a kvitnú postupne. Po odkvitnutí sa celá stonka odreže ostrými nožnicami tesne pri zemi. Juka rozkvitá od druhej polovice júna a kvitne do konca júla, ale až keď dostatočne dospeje a zosilnie, čo môže trvať niekoľko rokov. Najkrajšie vynikne na križovatke cestičiek, vo vysokej nádobe na terase, vo svahu, medzi kameňmi alebo pri fontáne. Uplatní sa v bežných záhradách, keď je vysádzaná napríklad medzi ihličnany a dobre vyzerá aj v trvalkovom záhone. Krásne vynikne v tropicky ladených kompozíciách, obsypaná kamienkami či štrkom a rovnako v záhradách anglického štýlu v spoločnosti s ďalšími vždyzelenými rastlinami s kožovitými listami rozličných veľkostí a tvarov. Juka je nenáročná rastlina, ktorá porastie v takmer akejkoľvek dobre odvodnené pôde. Rastie aj na ľahko podmáčanom stanovišti, ale kvitne málo alebo vôbec. Najlepšie sa jej darí na slnečnom stanovisku. Juka je mrazuvzdorná rastlina – znesie min. -30 ° C a viac.

načitavanie...

Filter produktov

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím