Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Juka, Plamienok, Rudbekia, Monarda

  Juka je zaujímavá, celoročne zelená rastlina, ktorá svoje okolie skrášľuje celoročne, pretože si zelenú farbu udržiava vo všetkých ročných obdobiach. Pekný pohľad poskytuje v zime, kedy sa kučeravé vlákna vyčnievajúce pozdĺž listových okrajov lesknú pod vrstvou námrazy. Mimoriadne pekná je v čase kvitnutia - to sa nad každou ružicou objavia silné vzpriamené, až 2 m vysoké kvetné stonky s previsnutými, asi 5 cm veľkými krémovými kvetmi v tvare zvončeka alebo konvalinky. Jednotlivých kvetov je veľa a kvitnú postupne. Po odkvitnutí sa celá stonka odreže ostrými nožnicami tesne pri zemi. Juka rozkvitá od druhej polovice júna a kvitne do konca júla, ale až keď dostatočne dospeje a zosilnie, čo môže trvať niekoľko rokov. Najkrajšie vynikne na križovatke cestičiek, vo vysokej nádobe na terase, vo svahu, medzi kameňmi alebo pri fontáne. Juka je nenáročná rastlina, ktorá porastie v takmer akejkoľvek dobre odvodnené pôde. Rastie aj na ľahko podmáčanom stanovišti, ale kvitne málo alebo vôbec. Najlepšie sa jej darí na slnečnom stanovisku. Juka je mrazuvzdorná rastlina – znesie min. -30 ° C a viac.

Plamienky sú popínavé kry alebo bylinné trvalky s krásnymi kvetmi v bohatej škále odtieňov. Okrem atraktívnych kvetov sa mnohé odrody môžu pochváliť aj  pozoruhodnými semenami. Ponúkajú nekonečné možnosti na zveľadenie záhrady, ale na dosiahnutie najlepších výsledkov je dôležité poznať aj ich požiadavky. Veľkú pozornosť treba venovať aj výberu správnych variet, ako aj starostlivej príprave miesta. Námaha sa určite vyplatí, pretože rastliny môžu oplývať kvetmi ešte mnoho rokov. Najlepšie sa im darí v úrodne,j organickej pôde, bohatej na humus, (pH 6 až 7)  vlhkej, nie však mokrej. Ak vaša pôda nie je dostatočne úrodná, pridajte kompost, vyzretý hnoj alebo kvalitný záhradný substrát. Plamienky majú rady korene v tieni ale vrcholový porast vystavený slnku. Krásu každej záhrady možno výrazne umocniť pestovaním plamienkov na rôznych záhradných konštrukciách, ako sú pergoly, altánky, mreže, oblúky, brány, mreže alebo trojnožky. Intenzívny rast a vysoká okrasná hodnota im dáva významnú úlohu v záhrade.

načitavanie...

Filter produktov

28.01.2022 Choroby a škodcovia plamienkov

Jediným zo  závažným ochorením plamienok je vysoko infekčné napadnutie plesňami nazývané Cl ...

čítať viac

28.01.2022 Rez a strih plamienkov

Prerezávanie podporuje vetvenie a pomáha rozvíjať hojnejšie kvety. Malo by sa uskutočniť od konca február ...

čítať viac