Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Smrekovce

 

Smrekovec opadavý patrí k jedným z mála ihličnanov, ktoré na zimu zhadzujú ihličie. V tomto období preto nepôsobí príliš reprezentatívnym dojmom, ale na jar si to úplne vynahradí. Je to pomerne odolný strom, ktorému sa bude dobre dariť v akejkoľvek hlbokej, najlepšie mierne kamenistej a dobre priepustnej pôde neutrálnej alebo mierne zásaditej reakcie. Z toho dôvodu sa nemá vysádzať medzi ostatné ihličnany, ktoré potrebujú kyslú zem.

  • Pre záhradné využitie je vhodný smrekovec kaemferov Larix kaempferi. Dosahuje výšku medzi 20 - 30 metrami. Jeho koruna je rozložitejšia a jeho široké ihlice majú na rubovej strane belavé pruhy. Tento druh dobre znáša znečistené ovzdušie, nemá však rád sucho. Jeho odolnosť je podobná ako u nášho smrekovca opadavého.
  • Medzi najžiadanejšie formy patria previsnutá odroda 'Pendula' dorastajúca do 10 m.
  • Nízky, plazivý rast a svetlo zelené ihlice charakterizujú odrodu 'Prestri'.
  • Na skalkách je veľmi obľúbený japonský smrekovec varieta, Nana ', ktorý je zaguľatený, má modré ihlice a jeho ročný prírastok sa pohybuje medzi 5 - 10 cm.
  • Ďalším zakrpateným smrekovcom je smrekovec opadavý varieta, Surma Dwarf 's nepravidelne polguľovitou korunou s ihlicami dlhými 1 cm. Táto odroda má celkovú výšku len okolo pol metra a jej ročný prírastok je iba 3 cm.
  • Kompaktné nízka odroda smrekovca opadavého 'Repens' dosahuje 4 m, 'Compacta' má úzky plný kužeľovitý tvar a dorastá do 6 m. Veľmi bizarne pôsobí 'Virga', nízka odroda s hadovito pokrútenými riedkymi vetvami.

Ako na smrekovce

Základné informácie
Pestovanie a využitie smrekovca
Choroby a škodcovia

Naše rady do záhrady

Ihličnany v záhrade
Záhrada bez chémie