Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Dreviny a rastliny vám doručíme aj vlastným rozvozom,  nepoškodené vo výbornom stave.

Vinič

  

Plody viniča môžu človeku pomôcť s rôznymi zdravotnými neduhmi. Medzi prospešné účinky patrí prevencia srdcovo-cievnych ochorení, aterosklerózy a priaznivé pôsobenie pri chudokrvnosti (anémii) či tvorbe bielych krviniek (hlavne biele víno). Výborné sú antioxidačné vlastnosti, vďaka čomu sa spomaľuje proces starnutia. Hrozno pomáha z tela vyplavovať baktérie a zvyšky. Pozitívne pôsobí na zažívanie, vrátane zápchy. Účinne je pri chudnutí. Z plodov viniča sa pripravujú rôzne druhy vína, používané je aj pri príprave pokrmov (napr. rôznych druhov mäsa na víne). Hrozno je využívané aj pri výrobe nealkoholických nápojov (vrátane vín bez obsahu alkoholu). Výborné je však aj samotné, ako aj súčasť rozličných ovocných šalátov a môže sa využiť aj na vytvorenie kvalitných a zdravých prísad ako napr. Vínneho octu. Pestovať vinič môžete aj na záhrade a tým budete mať minimálne 25 rokov k dispozícii vlastné chutné plody a zároveň zaujímavý estetický prvok. Vínna réva totiž úplne pokryje konštrukcie, ku ktorým sa prichytáva. Pred samotným pestovaním by ste sa však mali dobre teoreticky pripraviť, aby všetko išlo tak, ako má.

načitavanie...

Filter produktov

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím