Internetový predaj ovocných a okrasných drevín

Rastliny v našom záhradníctve balíme s maximálnou starostlivosťou, aby k vám docestovali bez poškodenia. 99,7% rastlín doručíme v poriadku. 

Azalky

   

Azalky - drevnaté stonky, opadavé – poloopadavé, voňavé kvety v tvare lievika, 5 tyčiniek, kvitnú pred rašením listov. Vzrastom sú veľmi variabilné od tých najmenších druhov, vhodných pre skalky, až po vyššie exempláre, ktoré nachádzajú uplatnenie ako solitéry alebo skupinová výsadba.

  • Opadavé azalky - vysoké až dva metre, majú veľké kvety v zaoblených kvetenstvách. Na jeseň sa listy vyfarbujú a pred zimou opadávajú.
  • Japonské azalky - nízke husté kríky bohato kvitnúce drobnými kvetmi. Zhadzujú na zimu len časť listov, alebo neopadávajú vôbec.

Rododendrony - vždyzelené neopadavé, nevoňavé kvety v tvare zvončeka s 10 tyčinkami ,výška od 30 cm do 6 m.

  • Veľkokveté hybridy - majú kvetenstvo s veľkými jednotlivými kvetmi. Veľké kríky sú cez meter vysoké, s veľkými, kožovitými listami.
  • Yakushimanum - hybridy, rastliny s guľovitým kompaktným kvetenstvom zloženým z veľkých kvetov. Tvoria malé, husté kríky, mladé listy sú plstnaté.
  • Wiliamsianum - hybridy, kríky s redším kvetenstvom, veľké kvety sa často prikláňajú do strán. Tvar je skôr pologuľovitý, kompaktný s okrúhlymi listami.
  • Repens - hybridy, kríky sa zvončekovitými, mierne prevísajúcimi kvetmi. Sú nízke, rastú do šírky, kvitnú červeno a redšie ako ostatné druhy.

Rododendrony existujú v mnohých hybridoch, vo farbách od bielej cez ružovú až po červenú a fialovú. Pre svoju krásu sú rododendrony doma najmä v krásnych udržiavaných záhradách a parkoch.

načitavanie...

Filter produktov